- Szczegóły
- Przeciwdziałanie przemocy
- Odsłony: 2974
PROCEDURA "NIEBIESKIE KARTY" PODCZAS STANU EPIDEMII- PODSTAWOWE INFORMACJE
Gdy jesteś osobą doświadczającą przemocy i w Twojej rodzinie uruchomiono procedurę "Niebieskie Karty":
- utrzymuj stały kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym, informuj o wszystkich niepokojących Cię sytuacjach w rodzinie, dotyczących przemocy, a w chwili zagrożenia poinformuj funkcjonariusza policji,
- ściągnij aplikację mobilną "Twój Parasol" (https://twojparasol.com/) która pomoże przetrwać ten trudny czas społecznej izolacji
- skorzystaj z pomocy psychologicznej oraz prawnej Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Tomaszowie Lubelskim w godz. od 8.00-16.00 pod numerem stacjonarnym 84 663 42 98 lub pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Szczegóły
- Przeciwdziałanie przemocy
- Odsłony: 1893
Aplikacja przeznaczona jest dla osób doznających przemocy oraz zawodowo zajmujących się tą tematyką.
Można ją pobrać za darmo na telefon poprzez Google Play i Apple Store.
Program jest też dostępny na stronie internetowej https://twojparasol.com/
Aplikacja oferuje dostęp do materiałów edukacyjnych oraz do bazy organizacji oferujących wsparcie osobom dotkniętym przemocą.
- Szczegóły
- Przeciwdziałanie przemocy
- Odsłony: 2308
POMOCwKRYZYSIE
„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”
Dante Alighieri
W trudnym czasie pandemii COVID-19 wiele osób doświadcza obaw, lęków dotyczących losu swojego i swoich najbliższych, utraty kontroli, poczucia zagrożenia zdrowia, bytu, przyszłości.
Czasem sytuacje te przerastają możliwości samodzielnego radzenie sobie, dlatego pracownicy I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie uruchomili linię POMOCwKRYZYSIE.
Co oferujemy?
Wsparcie i porady doświadczonych psychologów i psychiatrów.
Do kogo skierowana jest nasza pomoc?
Do wszystkich osób, które doświadczają trudności emocjonalnych/psychicznych związanych z aktualną sytuacją, a w szczególności pracowników ochrony zdrowia i innych służb zaangażowanych w walkę z pandemią.