Osoby niepełnosprawne przybywające do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Tomaszowie Lubelskim w celu załatwiania spraw winne udać się do wejścia zlokalizowanego od strony ul. Żwirki i Wigury ( od strony parku miejskiego ) dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście to oraz dźwig osobowy funkcjonujący przy tym wejściu umożliwiają dotarcie do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim zlokalizowanego przy ulicy Lwowskiej 68.

Osoby niepełnosprawne  mogą zwrócić się do każdego pracownika PCPR z prośbą o informację lub pomoc. W pierwszej kolejności pracownicy przeprowadzają wstępną rozmowę z osobą niepełnosprawną w celu ustalenia charakteru załatwianej sprawy a następnie wskazują merytorycznego pracownika.


OBSŁUGA OSÓB UPRAWNIONYCH

W myśl art. 7 i 8 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. 2017 poz. 1824) osoby uprawnione, czyli doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do skorzystania w kontaktach m.in. z organami administracji publicznej z pomocy osoby przybranej, czyli osoby która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w organach administracji publicznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim korzysta z pomocy pracownika przeszkolonego w zakresie podstawowej komunikacji w języku migowym.

Dane kontaktowe pracownika komunikującego się w języku migowym:
P. Alina Dziura PCPR w Tomaszowie Lubelskim pok. 61

Tel: 84 664 35 90 w. 85, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.